ایستکول

نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان تماس مستقیم با تعمیر کار را تجربه کنید و از پرداخت هزینه ای اضافی جلوگیری کنید .

  دارای جواز و مدرک فنی و حرفه ای و با 22 سال سابقه کاری  

در سراسر اصفهان 

سرویس نیم ساعته

 

گروه فنی سریع تعمیر با 22سال تجربه کاری و دارای متخصصین حرفه ای می باشد که تعمیرات شما را 100% در منزل  انجام می دهد.

تعمیرات 100% در منزل شما

با قطعات اصلی 

نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان

یخچال ایستکول
یخچال ایستکول

شرکت سریع تعمیر به عنوان تعمیرگاه مجاز یخچال ایستکول  یکی از تخصصی‌ترین مراکز سرویس و تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر میباشد که سالهاست به‌صورت کاملاً تخصصی و علمی در این زمینه فعالیت دارد.

 با داشتن متخصص‌ترین تعمیرکاران توانسته‌ تجربه چندین ساله خود را در تعمیرات یخچال ایستکول با علم روز دنیا گره بزند و یکی از مراکز تعمیر به‌روز در این زمینه باشد.

تعمیرات انواع یخچال ایستکول  در کمترین زمان ممکن توسط تعمیرکاران متخصص در محل شما انجام می شود. از این رو هیچ نیازی به مراجعه حضوری شما و یا انتقال و جابه جایی دستگاه معیوب وجود ندارد.

مشکلات متداول تعمیرات یخچال ایستکول

 1. یخچال ایستکول صدای زیاد میدهد
 2. یخچال ایستکول یکسره کار میکند
 3. لاستیک دور درب یخچال ایستکول خراب شده است
 4. موتور یخچال ایستکول داغ کرده است
 5. فریزر منجمد نمیکند
 6. یخچال ایستکول برفک میزند
 7. فن یخچال ایستکول کار نمیکند
 8. یخچال ایستکول روشن نمیشود
 9. موتور یخچال ایستکول کار نمیکند
 10. صفحه دیجیتالی یخچال ایستکول خراب شده است
 11. برد الکترونیکی یخچال ایستکول خراب شده است
 12. سنسور یخچال ایستکول عمل نمیکند

نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان

نکاتی مهم از یخچال ایستکول

 1.  یخچال ایستکول از اجزای مکانیکی ( کمپرسور ، کندانسور ، فیلتر درایر ، اواپراتور ، کاپیلاری تیوب ( لوله مویی ) ) و الکتریکی ( موتور الکتریکی ، ترموستات ، رله استارت ، اورلود ) تشکیل شده است.
 2. هنگام استفاده از یخچال ایستکول حتما از محافظ برق استفاده نمایید .
 3. برای شروع بکار یخچال ایستکول پس از وصل آن به برق درجه ترموستات را روی مقدار متوسطی  (مثلا شماره 4 قرار دهید و بگذارید یخچال ایستکول حداقل 3 ساعت خالی و با در بسته کارکند تا برودت به حد لازم برسد ) .
 4. قرار دادن یخچال ایستکول در مجاورت منابع و دستگاههای حرارت زا از قبیل :اجاق گاز،آبگرمکن،شوفاژ و همچنین تابش نور مستقیم نور آفتاب مصرف انرژی آن را افزایش می دهد.نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان
 5. حداقل 2 سانتی متر پیرامون یخچال ایستکول فاصله داشته باشد ، فضای پشت یخچال ایستکول برای گردش هوا باید حداقل به اندازه 20 سانتی متر باز باشد ضمنا لازم است لوله های پشت یخچال ایستکول حداقل سالی دوبار گردگیری شود این کارها باعث انتقال حرارت بهتر بین هوا و لوله ها خواهد شد ، لاستیکهای درب را بازدید نمایید تا خراب نشده باشد زیرا باعث جذب گرما و کاهش برودت میشود .
 6. از گذاشتن مواد غذایی گرم داخل یخچال ایستکول و بدون درپوش ، مخصوصا مایعات پرهیز کنید .
 7. برای تمیز کردن یخچال ایستکول حتما از برق بکشید و ضمنا بعد از جابه جایی حداقل دوساعت پس از تغییر محل یخچال ایستکول را به برق متصل نمایید .
 8. در مواقعی که برای مدت کوتاهی خانه را ترک می کنید و یا به مسافرت می روید ترموستات یخچال ایستکول را روی درجات پایین تر تنظیم نمایید تا موتور کمپرسور یخچال ایستکول کمتر کار کند .
 9. سرما سازی بدون برفک که در دستگاه محیطی سرد و خشک را فراهم می‌کند و مانع از تشکیل یخ و باکتری در فریزر می‌شوداز مهمترین ویژگی های یخچال ایستکول است. همچنین ویژگی بدون برفک بودن این دستگاه مانع از ایجاد بوی نامطبوع در یخچال ایستکول می‌گردد.نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان

کمپرسور یخچال ایستکول

کمپرسور یخچال ایستکول فریزر جنرال الکتریک از دو بخش الکتریکی و مکانیکی تشکیل گردیده است که هر دو قسمت درون پوسته ای فولادی قرار دارند .

قسمت الکتریکی در اغلب یخچال ایستکول یک الکتروموتور از نوع آسنکرون میباشد که وظیفه به حرکت در آوردن قسمت مکانیکی را به عهده دارد .

قسمت مکانیکی در کمپرسورهای یخچال ایستکول شامل سیلندریست که پیستون آن توسط هسته موتور الکتریکی به حرکت در می آید .نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان

موتور یخچال
موتور یخچال

اواپراتور یخچال ایستکول

کمپرسور وظیفه گردش گاز فریون را درون کانالهای اواپراتور بر عهده دارد . که در نتیجه گردش گاز در کانالها و به خاطر خاصیت گاز فریون باعث خنک شدن اواپراتور و در نتیجه خنک شدن یخچال ایستکول میشود .

نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان

کندانسور یخچال ایستکول

وقتی کمپرسور شروع به کار میکند بعد از چند دقیقه گرم میشود که وظیفه کندانسور خنک کردن گاز خارج شده از کمپرسور میباشد . در نتیجه این کار دمای کمپرسور نیز کاهش میابد ( کندانسور نقش رادیاتور اتوموبیل را ایفا میکند  )

نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان

لوله مویی یخچال ایستکول

لوله مویی اصلی ترین وظیفه را در سیکل تبرید دارد که موجب افت فشار مبرد در سیکل تبرید میشود که باعث میشود فریون به نقطه جوش برسد .

نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان

فیلتر یا درایر

از آنجا که ممکن است گاز پس از عبور از کندانسور جرم های آن را حمل کند یا گاز دارای رطوبت باشد،لازمست قبل از سرما سازی کاملا” پاک و خشک شود .

به همین منظور پس از رادیاتور از فیلتر(درایر) عبور میکند درایر دارای دو لوله ارتباطی است که یکی از لوله ها سطح مقطع بزرگتری دارد و در واقع محل اتصال آن به خروجی کندانسور است .

در این ورودی درایر شبکه های توری بسیار ریز به منظور سلب جرم و یا جداره های فرسوده شده لوله های کندانسور است.لوله دوم درایر سطح مقطع بسیار کمتری دارد تا بدینوسیله گاز پس از درایر تحت فشار بسیار زیاد قرار گیرد.

درون درایر را از موادی بنام سیلیکات یا سیلیکاژل پر می کنند . این مواد خاصیت رطوبت زدایی داشته و گاز پس از عبور رطوبت خود را تماما” به این مواد میدهد وخشک می شود

بمرور بر اثر کار کرد زیاد رنگ قهوه ای بسیار روشن این مواد به تیرگی و این تغییر حالت در واقع بیانگر پایان توانایی این مواد جهت رطوبت زدایی است از اینرو پیشنهاد می شود به هنگام تعویض کمپرسور یا شارژ گاز مجدد یخچال ایستکول درایر را نیز تعویض نمایید تا سرما سازی کیفیت مطلوب را داشته باشد.نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان

ترموستات

ترموستات نیز کار قطع و وصل شدن جریان برق (متعادل نگه داشتن دمای یخچال ایستکول) را به کمپرسور انجام می‌دهد. به طوری که وقتی دمای یخچال ایستکول بالا آمد (داخل یخچال ایستکول گرم شد) با وصل شدن جریان برق کمپرسور شروع به کار می‌کند و داخل یخچال ایستکول را خنک می‌کند و وقتی دما پایین آمد (داخل یخچال ایستکول خنک شد) جریان برق را از کمپرسور قطع می‌کند.

گاز یا ماده مبرددر یخچال ایستکول‌های اولیه از گاز آمونیاک (NH3) به عنوان گاز مبرد استفاده می‌شد، اما به علت عوارض ناگوار آن در برخورد با بدن انسان، ترکیب شدن حالت مرطوب آن با مس و آلمینیوم، و نیز خاصیت انفجاری‌اش، و خطر خفگی ان برای انسان، رفته‌رفته از گاز فریون به جای آن استفاده گشت.

در یخچال ایستکول‌های رایج امروزی معمولاً از فریون ۱۲ با ترکیب CCl2F2 استفاده می‌شود که گازی بی‌بو است و حتی در صورت ترکیب شدن با رطوبت موجب خوردگی فلزات نمی‌شود؛ همچنین فریون قابل اشتعال نیست.

از معایب استفاده از فریون در یخچال ایستکول‌ها می‌توان به حجم زیاد آن‌ها در مقایسه با آمونیاک، و تخریب لایه اوزون و ایجاد اثر گلخانه‌ای اشاره کرد.نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان

با توجه به این معایب تلاش‌هایی برای یافتن گازهای جایگزین فریون به عمل آمده که گاز جدیدی به نام 134A و مبرد هیدروکربن R600 حاصل آن است.

در کولرهای گازی از فریون ۲۲ استفاده می‌شود که به علت دارا بودن هیدروژن، اثر تخریبی آن در لایهٔ اوزون به مراتب کمتر از فریون‌های ۱۱ و ۱۲ است.[۱] بعد از کار با گازهای R134 و R12 و … ، مشکلاتی مانند راندمان پایین، قیمت بالا، مقدار زیاد مورد استفاده در مسیر برودتی یخچال ایستکول و غیره باعث شد گاز ارزان و خطرناک R600 (ایزوبوتان) با راندمان بالا جایگزین گاز قبل بشود؛

و برای کولر گازی‌ها بجای R22، از گاز R410 , R407 استفاده مکنند.

مبردهای یخچال ایستکول و کولر گازی به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند از نظر ترکیب مولکولی. گازهای قدیمی مثل R12,R22,R134 همگی از یک نوع مولکول هستند؛

ولی گازهای جدید مثل R600,R410,R436,R407 همگی از چند نوع گاز تشکیل شده‌اند و موقع شارژ گاز باید بصورت مایع شارژ شوند تا میزان ورودی به یخچال ایستکول فریزر یا کولر گازی متعادل باشد.نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان
نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان

شارژگاز یخچال ایستکول

در یخچال ایستکولهای اولیه از گاز آمونیاک به عنوان گاز مبرد استفاده میشود ، اما به علت عوارض ناگوار آن در تماس با بدن انسان ، ترکیب شدن حالت مرطوب آن با مس و آلومینیم ، و نیز خاصیت انفجاری اش ، رفته رفته گاز فریون به جای آن استفاده گشت .

در یخچال ایستکولهای رایج امروز معمولا از فریون 12 با ترکیب CCI2F2 استفاده میشود که گازی بی بو است و حتی در صورت ترکیب شدن با رطوبت موجب خوردگی فلزات نمی شود .

همچنین فریون قابل اشتعال نیست .از معایب استفاده از فریون در یخچال ایستکولها میتوان به حجم زیاد آنها در مقایسه با آمونیاک و تخریب لایه اوزون و ایجاد اثر گلخانه ای اشاره کرد .

با توجه به معایب تلاشهایی برای یافتن گازهای جایگزین فریون به عمل آمده که گاز جدیدی به نام R134 حاصل آن است .

نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول در سپاهان شهر اصفهان

شارژ گاز
شارژ گاز

یخچال و فریزر و ساید بای ساید خود را با خیال راحت تعمیر کنید 100 % در منزل و در حضور خود شما و با انجام می گردد .