پاکشوما

نمایندگی تعمیر یخچال پاکشوما در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال پاکشوما در اصفهان تماس مستقیم با تعمیر کار را تجربه کنید و از پرداخت هزینه ای اضافی جلوگیری کنید .

دارای جواز و مدرک فنی و حرفه ای و با 22 سال سابقه کاری  

در سراسر اصفهان 

سرویس نیم ساعته

 

گروه فنی سریع تعمیر با 22سال تجربه کاری و دارای متخصصین حرفه ای می باشد که تعمیرات شما را 100% در منزل انجام می دهد .

تعمیرات 100% در منزل شما 

یخچال پاکشوما
یخچال پاکشوما

تعمیر یخچال فریزر در منزل

یخچال فریزر یکی از سنگین‌ترین وسایل خانه است و  جابجایی آن دغدغه اصلی خیلی از خانواده‌ها هنگام اسباب کشی است. بنابراین در هنگام خراب شدن، نمی‌توانید به‌راحتی آن را به یک تعمیرگاه ببریم.

تغییر و جابه‌جایی این وسیله بسیار سخت است و گذشته از سختی و هزینه‌بر بودن ممکن است باعث تشدید مشکل آن شود. لذا بهترین راه تعمیر یخچال، کمک گرفتن از یک تعمیرکار ماهر یخچال در محل است.

تعمیرات انواع یخچال که شامل ذیخچال معمولی، فریزر، ساید بای ساید و یخچال‌های صنعتی می‌شود؛ در محل انجام می‌شود.

تعمیرات
تعمیر یخچال

موارد زیر از جمله خدماتی است که در این سرویس ارائه می‌شود:

 • اعزام تعمیرکار یخچال در محل
 • تعمیر یخچال فریزر در محل
 • سرویس یخچال
 • عیب یابی یخچال
 • تعویض قطعات یخچال با قطعات یدکی اورجینال
 • تعمیر موتور یخچال
 • شارژ گاز یخچال در منزل
 • نصب و تعمیر یخچال ساید
 • تعمیر ارور یخچال
 • تعمیر افتادگی درب یخچال و سایر مشکلات آن

تخصص تعمیرکار یخچال برای تعمیر یخچال فریزر

یقینا، شما هم با یکی از مشکلاتی که گفتیم مواجه شده‌اید و برای اینکه بتوانید یک تعمیرکار یخچال پیدا کنید و از ایشان کمک بگیرید، از اطرافیانتان پرس‌و‌جو کرده و یا به نزدیک‌ترین تعمیراتی محلتان رفته‌اید و از ایشان خدمات خواسته‌اید و حتی مطمئن نبوده‌اید که در این زمینه تخصص دارد یا خیر!

تعمیرکارهای یخچال افرادی هستند که با توجه به تخصصشان برای رفع مشکل در برندهای مختلف یخچال فریزر، برای حل مشکل شما پیش‌قدم می‌شوند. یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تعمیرات تخصصی یخچال فریزر، این است که تعمیرکاران باید با تجربه و ماهر باشند.

لازم است این افراد، با مدل‌های مختلف یخچال آشنا باشند و دانش خود را برای تعمیر مدل‌های مختلف به روز نگه دارند. متخصصین سریع تعمیر ، در این زمینه آموزش دیده‌اند و با برندهای مختلف آشنا هستند.

این متخصصین در مرحله اول دستگاه شما را بررسی و عیب یابی می‌کنند و پس از پیدا کردن عیب یخچال، آن را با استفاده از تجهیزات مدرن در محل تعمیر می‌کنند.

تعمیر یخچال در محل برای چه برندهایی انجام می‌شود؟

معمولا اغلب ما یک برند خاص را برای خرید یخچال فریزر انتخاب می‌کنیم و به نکته‌های مختلفی مثل زیبایی، جادار بودن و اندازه آن دقت می‌کنیم. اما به‌هرحال باید قبل از خرید یخچال به معایب و مزیت‌های آن دقت کنیم.

هر برندی مزایا و معایب خاص خود را دارد که در گام اول، باید با نیازهای ما تطابق داشته باشد و برندی که به خواسته‌های ما نزدیکتر است، انتخاب شود.

در نهایت صاحب هر برندی از یخچال باشید نیاز نیست نگران باشید چون تیم تعمیرکاران قادر به تامین قطعات اورجینال تمام برندهای موجود در بازار و تعمیر آنها هستند.

در چه مواقعی به تعمیر یخچال در منزل نیاز دارید؟

موارد زیر از پرتکرارترین مشکلاتی است که معمولا برای یخچال‌ها پیش می‌آید.

 1. نشتی گاز یخچال
 2. خرابی و مشکل در کمپرسور یخچال فریز
 3. خنک نشدن یخچال فریزر
 4. تعویض فیلتر تصفیه یخچال
 5. برفک زدن یخچال
 6. نشتی یخچال
 7. گرمای بیش از حد موتور یخچال
 8. کار نکردن یخ ساز یخچال
 9. به گوش رسیدن صداهای عجیب و غریب از یخچال
 10. فاسد شدن مواد غذایی در یخچال
 11. تغییر دمای یخچال
 12. خرابی لاستیک درب یخچال و تعویض آن
 13. خرابی درب یخچال
 14. شارژ گاز یخچال
 15. مشکل در سیستم دیفراست یخچال

قطعات اصل برای تعمیر یخچال فریزر در منزل

تعمیرکارهای ما با توجه به مشکل یخچال فریزر شما، قطعات مورد نظر یخچال فریزر را فراهم می‌کنند و همراه خودشان به منزل شما می‌آورند و برای درست کردن دستگاه شما از قطعات اورجینال استفاده می‌کنند.

بدیهی است در چنین حالتی هزینه خرید قطعه نیز به اجرت تعمیرات یخچال در منزل افزوده می‌شود.

عیب‌یابی مشکلات رایج در تعمیر یخچال

پیش‌نیاز تعمیر اصولی و درست یک وسیله در وهله اول عیب‌یابی و یافتن مشکلات آن است.

چنانچه تشخیص ایرادات دستگاه به‌درستی انجام شود، تعمیرات بی‌نقص و کامل خواهد بود و این امر متکی به دانش و تبحر تعمیرکار است.

تعمیرکاران زبده و حاذق با توجه به تجربه و دانش فنی خود در عیب یابی یخچال فریزر مهارت بالایی دارند. آن‌ها براساس تجربه خود مشکلات رایج دستگاه را به‌خوبی شناسایی کرده و تعمیر می‌کنند.

یکی از دستگاه‌های پرکاربرد که ممکن است نیاز به تعمیرات داشته باشد، یخچال است.

این دستگاه مهم نیز بنا بر ماهیت و سیستم برودتی خود فارغ از هر برند و مدلی ممکن است دچار ایراداتی شود.

نمایندگی تعمیر یخچال پاکشوما در اصفهان

شارژ گاز
نمایندگی تعمیر یخچال پاکشوما در اصفهان

تعمیر نشتی آب یخچال

دلایل مختلفی ممکن است موجب نشتی آب یخچال شود. از جمله:

1. مسدود بودن لوله ورودی آب یا لوله تخلیه یخچال

یکی از مشکلات شایع در یخچال‌های نسل جدید نشتی آب از یخچال است. البته این مشکل بیشتر در مورد یخچال‌هایی که مجهز به سیستم یخ‌ساز هستند اتفاق می‌افتد.

در این نوع یخچال‌ها یک لوله آب به یخچال متصل است که آب آشامیدنی و آب جهت یخ‌سازی را تامین می‌کند و یک لوله که در زمان یخ‌زدایی آب اضافی را به سمت سینی تخلیه سرازیر می‌کند.

زمانی که یکی از این لوله‌ها مسدود شود، موجب نشتی خواهد شد. علت مسدود شدن این لوله‌ها نیز می‌تواند ناشی از رسوبات آب در داخل آن‌ها و یا قطع شدن و یخ‌زدن آن‌ها باشد.

یکی از نشانه‌های بارز مسدود شدن لوله ورودی آب یخچال کاهش مقدار یخ‌های تولید شده توسط یخچال است.

اگر اخیرا  شاهد کم شدن میزان حجم یخ‌های یخچال خود شده‌اید این مشکل می‌تواند نشاندهنده مسدود بودن شیر آب باشد. همانطور که اشاره شد یکی از دلایل اصلی مسدود شدن این لوله‌ها، یخ‌زدگی آن است.

برای حل این مشکل به مدت 4 تا 5 ساعت یخچال را خاموش کنید تا یخ‌زدایی شود. اگر مشکل حل نشود ممکن است مسئله پارگی شلنگ آب مطرح باشد که نیاز به تعویض دارد.

در این شرایط تعمیرکار آچاره به‌راحتی با تعویض این لوله آب مشکل نشتی یخچال را حل خواهد کرد.

2. یخ‌زدگی اواپراتور یخچال

ممکن است در کنار مشکل نشتی آب متوجه صدای وزوز یخچال نیز شده باشید. در این حالت به احتمال قوی اواپراتور یخچال دچار یخ‌زدگی شده است و فرایند یخ‌زدایی نیز کمکی به آن نمی‌کند.

در این حالت باید اواپراتور و کمپرسور یخچال مورد بررسی قرار گیرد. تکنسین‌های مجرب می‌توانند به‌راحتی با برداشتن پوشش بخش اواپراتور این مشکل را بررسی و مقدمات یخ‌زدایی یخچال را فراهم کنند.

3. انسداد فیلتر یخچال

فیلتر یخچال یکی از بخش‌های مهم این دستگاه است که باید در فواصل زمانی مناسب تمیز شود. اگر این کار به صورت مرتب انجام نشود موجب گرفتگی و انسداد آن می‌شود و می‌تواند مشکلاتی مانند نشتی آب از یخچال بوجود بیاورد.

اگر فیلتر یخچالتان انسداد دارد می‌توانید با خارج کردن و تمیز کردن آن این مشکل را برطرف نمایید. اما اگر فیلتر دچار پوسیدگی شده باشد، تعمیرکار باید آن را تعویض کند.

انواع فیلتر آب یخچال
نمایندگی تعمیر یخچال پاکشوما در اصفهان

4. سایر عوامل نشتی آب از یخچال

عواملی که موجب نشتی آب از یخچال می‌شوند متعدد هستند. از جمله نصب ناقص و نادرست شیر‌ ورودی و تخلیه یخچال، عدم کارکرد صحیح هیتر یخچال، مشکلات سیستم یخ‌سازی و…

بهتر است در چنین شرایطی برای کمتر شدن آسیب دستگاه از یک تکنسین مجرب برای عیب‌یابی و تعمیر کمک بگیرید تا تمامی جوانب بررسی شود. این کار می‌تواند مانع از بروز مشکلات بیشتر و صرف هزینه سنگین‌تر شود.

تعمیر تجمع یخ و برفک در فریزر

جمع شدن یخ و برفک در فریزر یکی از مشکلات متداول در تعمیر یخچال است. این مشکل می‌تواند موجب بالا رفتن دمای دستگاه شده و سیستم برودتی آن را از کار بیندازد.

همچنین موجب فاسد شدن مواد غذایی و ایجاد بوی نامطبوع در داخل یخچال نیز خواهد شد.

چند توصیه ساده می‌تواند مشکل برفک فریزر شما را برطرف کند: کاهش تعداد دفعات باز و بسته کردن درب یخچال، کاهش زمان بازگذاشتن درب یخچال و رعایت حجم مواد غذایی داخل فریزر

زیرا زمانی که حجم مواد غذایی در داخل فریزر کم باشد، هوای بیشتری در داخل آن جریان خواهد داشت و برفک بیشتری در داخل آن ایجاد خواهد شد.

اما نکته مهم دیگری که در خصوص تجمع یخ و برفک در فریزر باید مدنظر قرار دهید؛ عدم پارگی و شکستگی لاستیک دور درب یخچال است.

اطمینان حاصل کنید که لاستیک دور درب یخچال به‌درستی باعث بسته شدن درب یخچال می‌شود. زیرا هرگونه مشکل در این بخش، می‌تواند موجب ورود هوای گرم به داخل فریزر شده و سیستم برودتی آن را دچار اشکال نماید.

اگر این مشکل در مورد یخچال شما وجود داشت باید لاستیک درب یخچال تعویض شود.

قبل از برفک زدایی
برفک زدایی
بعد از برفک زدایی
بعد از برفک زدایی

حل مشکل کار نکردن آب‌سردکن یخچال

آب‌سردکن یکی از قطعاتی است که در چند سال اخیر به یکی از ملزومات اصلی یخچال تبدیل شده است. لذت نوشیدن آب خنکی که همیشه در دسترس است نیاز و اشتیاق به استفاده از این سیستم را دوچندان کرده است.

اما ممکن است بنا به دلایل مختلفی این قطعه دچار نقص شود. چند عامل مهم می‌تواند در کارنکردن آب‌سردکن یخچال دخیل باشد.

از جمله؛

 1. نبودن آب کافی در مخزن آب‌سردکن
 2. خرابی و یا انسداد لوله‌های ورودی آب
 3. خرابی شاسی آب‌سردکن
 4. نقص کارکرد برد کنترلی دستگاه
 5. ایراد داشتن ترموستات

هریک از این موارد موجب می‌شوند که آب‌سردکن به‌درستی کار نکند. بهتر است ابتدا میزان آب داخل مخزن آب‌‌سرد کن و یا انسداد لوله آب مورد بررسی قرار گیرد.

در صورتی که این بخش‌ها مشکلی نداشته باشند، تکنسینی که برای تعمیر یخچال در محل به منزل شما آمده است به بررسی قطعات اصلی‌تر مانند برد کنترل و ترموستات برای تعمیر یخچال فریزر می‌پردازد.

تعمیر صدای بیش از حد یخچال

اغلب اوقات وقتی صدای بلندی از یخچال به گوش می‌رسد نشاندهنده بار اضافی یکی از قطعات است. زمانی که قطعه‌ای به دلیل نقص کارکرد تحت فشار مضاعف باشد معمولا صدای بلندی تولید خواهد کرد.

در این شرایط نوع صدایی که ایجاد می‌شود نیز می‌تواند در عیب‌یابی دستگاه موثر باشد. معمولا تعمیرکاران مجرب با توجه به نوع صدا تشخیص می‌دهند که کدام قطعه دچار نقص شده است.

صدای شرشر آب، صدای زوزه کشیدن موتور یخچال، صدای تق تق از قسمت موتور یخچال و یا صدای معمولی اما بلند یخچال، هر یک به دلیل خرابی یا شل بودن بعضی از قطعات است. عموما مواردی که موجب ایجاد صدای بیش از حد یخچال می‌کنند عبارتند از:

 1. خرابی یا کثیفی فن کندانسور، فن اواپراتور، فن کمپرسور
 2. خرابی رله استارت یخچال
 3. شل بودن پایه‌های کمپرسور
 4. فرسودگی لوله‌های کمپرسور
 5. نیاز به شارژ مجدد گاز یخچال
 6. ایرادات قطعه یخ‌ساز دستگاه

حل مشکل مصرف زیاد برق یخچال

میزان مصرف انرژی یخچال‌ فریزر اعم از ساید بای ساید و غیره بین 250 تا 470 کیلو وات ساعت در نوسان است. بنابراین بالاتر رفتن میزان مصرف برق یخچال نشانه‌ای از چرخه معیوب کارکرد یخچال است.

حتما صدای خاموش و روشن شدن خودکار یخچال را شنیده‌اید. در واقع زمانی که میزان برودت یخچال به حد تنظیمی کاربر می‌رسد، کمپرسور به‌طور موقت خاموش می‌شود. زمانی که دمای داخل یخچال بالا رفت مجددا کمپرسور شروع به خنک کردن هوای داخلی خواهد کرد.

اگر سیم‌پیچی کمپرسور یا شیر انبساط یخچال مسدود شده باشد، کارکرد کمپرسور دچار مشکل خواهد شد. در این صورت ممکن است کمپرسور به طور مداوم کار کند و مصرف انرژی یخچال بالا برود.

زمانی که با مصرف زیاد برق یخچال مواجه شدید بهتر است از یک تعمیرکار باجربه بخواهید سالم بودن کمپرسور و سایر قطعات موتور یخچال را بررسی کند.

سپس راهکارهایی را برای کاهش مصرف برق یخچال اتخاذ کنید. مواردی که می‌توانند در کاهش مصرف برق یخچال موثر باشند

عبارتند از:

 • فاصله مناسب یخچال از دیوار برای جریان هوای بهتر
 • کاهش تعداد دفعات باز کردن درب یخچال
 • کاهش زمان بازگذاشتن درب یخچال
 • نگهداری حجم مناسبی از غذا در یخچال
 • قرار ندادن غذای داغ درون یخچال

رفع بوی بد یخچال

بوی بد یخچال به عوامل متعددی بستگی دارد. اولین موردی که می‌تواند بوی بد و نامطبوعی در فضای یخچال شما ایجاد کند، میکروب‌ها و باکتری‌های ناشی از کپک و فساد مواد غذایی است.

بنابراین بهتر است همیشه یخچال خود را تمیز نگهدارید. اما اگر علی‌رغم تمیز بودن یخچال، همچنان بوی نامطبوعی از آن به مشام می‌رسد، باید قطعات داخلی یخچال را بررسی نمایید.

رفع بوی بد یخچال
رفع بوی بد یخچال

بوی نامطبوعی که ممکن است در یخچال ایجاد شود، متفاوت است. در ادامه به چند مورد آن اشاره می‌کنیم؛

1. پیچیدن بوی نامطبوعی شبیه بوی ماهی در یخچال

خراب بودن فن یخچال، نقص کمپرسور و سوختگی رله استارت یخچال و سنسور‌ها ممکن است در داخل یخچال ایجاد رطوبت نمایند و بویی شبیه بوی ماهی در داخل یخچال ایجاد نمایند.

2. بوی شیمیایی در یخچال

ممکن است در داخل یخچال شما بویی شبیه مواد شیمیایی پیچیده باشد، این مشکل ممکن است به دلیل نشت گاز فریون یخچال باشد. البته گازهای فریون عمدتا بی‌بو هستند. اما زمانی که به دلیل نقص یخچال این گاز دچار نشتی شود، بوی مواد شیمیایی در یخچال ایجاد خواهد کرد.

3. بوی سوختگی در یخچال

اگر در محفظه داخلی یخچال شما بوی سوختگی وجود دارد، به سرعت با یک تعمیرکار تماس بگیرید. این بو ممکن است به دلیل گرم‌شدن بیش از حد سیم‌کشی برق دستگاه باشد. اگر این مشکل به سرعت رفع نشود، ممکن است موجب سوختن موتور یخچال شود.

4. بوی پلاستیک سوخته در یخچال

اگر ترموستات یا رله استارت یخچال به‌خوبی کار نکند فرایند یخ‌زدایی به‌درستی انجام نخواهد شد. در این صورت در دیواره‌های فریزر یخ‌ها متراکم خواهند شد. در این حالت کویل‌های اواپراتور یخچال به شدت گرم شده و علاوه بر اینکه خنکی در داخل یخچال ایجاد نخواهند کرد، موجب بوی تند پلاستیک سوخته می‌شوند.

حل مشکل گرم بودن یخچال

دمای داخلی یخچال توسط کاربر قابل تنظیم است. اما ممکن است در همان دمای همیشگی احساس کنید که دمای داخل یخچال گرم است. عواملی که موجب بروز این مشکل می‌شوند عبارتند از

1. پر بودن یخچال

همانگونه که حجم کم مواد غذایی در داخل یخچال موجب ایجاد برفک و هوای گرم می‌شود، زیاد بودن حجم غذا نیز این مشکلات را ایجاد خواهد کرد. زیرا با پر بودن بیش از حد یخچال، هوا در داخل یخچال به‌خوبی جریان پیدا نمی‌کند و موجب گرم شدن محفظه داخلی یخچال می‌شود.

2. یخ‌زدگی کویل‌های اواپراتور

کویل‌های اواپراتور بخش مهمی از چرخه تولید هوای سرد در داخل یخچال هستند. یخ‌زدگی کویل‌های اواپراتور موجب مسدود شدن سیم‌پیچی آن شده و عملکرد آن را مختل می‌نماید و مانع از ایجاد هوای سرد در داخل یخچال می‌شود.

3. سایر عوامل گرم بودن یخچال

 • خرابی فن ‌اواپراتور
 • خرابی برد کنترل الکترونیکی
 • کثیف بودن کندانسور یخچال
 • معیوب بودن و فرسودگی پلاستیک دور درب یخچال و…..

تمامی این عوامل می‌توانند فرایند سردسازی هوای داخل یخچال را دچار اختلال نمایند. با بهره‌گیری از خدمات تعمیر یخچال در منزل می‌توانید این مشکل یخچال خود را به‌راحتی رفع نمایید.

دمای یخچال
دمای یخچال

آیا کمپرسور یخچال قابل تعمیر است؟

کمپرسور یا همان موتور یخچال یکی از قطعات مهمی است که بیشترین بار کارکرد یخچال را برعهده دارد. این قطعه بسیار مقاوم است و معمولا به مدت بیش از 10 سال از جانب تولیدکنندگان گارانتی می‌شود.

اما ممکن است عواملی موجب معیوب شدن این قطعه شوند. خوشبختانه این قطعه قابل تعمیر است. البته بدیهی است که تعمیر کامل آن منوط به عیب یابی فریزر، نوع ایراد کمپرسور و مهارت تعمیرکار یخچال است.

سرویس تعمیر یخچال در منزل که توسط مجموعه ما ارائه می‌شود شامل خدمات تعمیر کمپرسور یخچال نیز می‌باشد.

متخصصان ما با مهارت و شناخت کافی از انواع برند‌های یخچال می‌توانند در اسرع وقت با عیب‌یابی دقیق و تعمیر کمپرسور یخچال مشکلاتی که به دلیل خرابی کمپرسور در یخچال ایجاد می‌شود را برطرف نمایند.

موتور یخچال
موتور یخچال

راه‌های پیشگیری از تعمیر یخچال فریزر در منزل

شاید این جمله در اثر استفاده مکرر کلیشه‌ای به نظر برسد اما تکراری شدن آن چیزی از اهمیتش کم نمی‌کند. پیشگیری بهتر از درمان است! برای جلوگیری از بروز هر مشکلی برای یخچال یا فریزر ، بهتر است که راه‌های مراقبت از آنها را بدانید و با رعایت آنها دچار مشکلات کمتری شوید؛

در ادامه نکاتی بیان شده که برای مراقبت از یخچال مفید است.

 1. تمیز کردن فضای داخلی یخچال
 2. برفک‌زدایی دستی یا اتوماتیک
 3. تمیز کردن کویل‌ها
 4. تنظیم دمای مناسب برای یخچال
 5. پر نگه داشتن فریزر
 6. باز نگذاشتن درب یخچال
 7. قرار ندادن غذای گرم داخل یخچال
 8. تعویض فیلتر آب تصفیه در زمان مناسب
 9. سرویس دوره‌ای یخچال
 10. خرید قطعات را به تعمیرکار متخصص بسپاریم.
 11. فضای داخلی یخچال فریزر را تمیز کنیم.
نمایندگی تعمیر یخچال پاکشوما در اصفهان
نمایندگی تعمیر یخچال پاکشوما در اصفهان