تماس با ما : 09136108892 saritamir@gmail.com

تعمیر آبگرمکن

پروژه اطلاعات

  • torabi
  • 4 اکتبر 2017

مورد مطالعه

تعمیر و رفع ۶ عیب رایج آبگرمکن دیواری

تعمیر و رفع ۶ عیب رایج آبگرمکن دیواری

تعمیر آبگرمکن یکی از پر درخواست‌ترین خدمات در تمام طول سال، خصوصاً در فصول سرد است؛ چرا که آبگرمکن رایج‌ترین وسیله تأمین آب گرم مصرفی در خانه‌هاست.

 بنابر اعلام سریع تعمیر، برخلاف تصور تعمیر آبگرمکن دیواری اصلاً کار دشواری نیست. اما به دلیل پیچیدگی برخی قطعات این دستگاه لازم است، نکاتی را در حین عیب یابی و تعمیر آبگرمکن مدنظر قرار دهید تا نتیجه تعمیر مورد رضایت شما باشد. البته اگر خودتان حوصله تعمیرات و یافتن علت خرابی آبگرمکن را ندارید، نگران نباشید.  سریع تعمیربا هدف آسان‌تر کردن دسترسی شما به مجرب‌ترین متخصصین در زمینه سرویس و تعمیر وسایل گرمایشی همیشه در کنار شماست. فرقی ندارد که شما به دنبال تعمیر آبگرمکن بوتان باشید یا هر برند دیگری، کافی است درخواست خود را در وب سایت یا اپلیکیشن ثبت کنید و در کوتاه‌ترین زمان بهترین تعمیرکار آبگرمکن را در نزدیکیتان پیدا کنید.

قطعات مهم در آبگرمکن دیواری

فراموش نکنید که برای کارکرد صحیح آبگرمکن، لازم است تمامی قطعات در سلامت کامل باشند. نقص در کارکرد هرکدام ممکن است بر عملکرد کلی این دستگاه تاثیر قابل توجهی بگذارد. از این رو توصیه می‌شود جهت حفظ و بهبود عملکرد دستگاه، سرویس دوره ای آبگرمکن را فراموش نکنید. از مهم‌ترین قطعاتی که لازم است در تعمیر آبگرمکن بوتان مورد بررسی قرار گیرند می‌توان به کلاهک تعدیل، مبدل حرارتی، شیر گاز، مجرای ورودی آب سرد و رگولاتور آب اشاره کرد که در زمان عیب یابی آبگرمکن دیواری باید مورد بررسی قرار گیرند و در صورت وجود نقص، تعمیر یا تعویض شوند. مزیت سپردن کار به تعمیرکار آبگرمکن «سریع تعمیر» اینست که همواره قطعات لازم جهت تعویض را به همراه دارند و تعمیر بیشتر ایرادات رایج آبگرمکن دیواری را در منزل انجام می‌دهند.  

مشکلات رایج آبگرمکن دیواری

مواردی که در ادامه گفته می‌شوند جزو رایج‌ترین مشکلات آبگرمکن‌ دیواری می‌باشند. پس اگر هر یک از آن‌ها را تجربه کرده‌اید؛ در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری خود آشنا شوید.
  •  جرقه نزدن الکترود جرقه زن
  •  روشن نشدن شمعک
  •  خاموش شدن شمعک
  •  کوتاه و زرد رنگ بودن شعله شمعک
  •  روشن نشدن مشعل با وجود باز بودن شیر آب گرم
  •  تاخیر در روشن شدن مشعل پس از باز کردن شیر آب گرم
 

 آموزش عیب یابی و تعمیر آبگرمکن

در ادامه به شما کمک می‌کنیم تا با ساده‌ترین روش مشکلات گفته شده را عیب یابی کرده و به تعمیرات آبگرمکن خود بپردازید.

 عدم جرقه زدن الکترود جرقه زن

در آبگرمکن‌های بدون شمعک، گاهی به دلیل جدا شدن یا شل شدن اتصال وایر، کثیف بودن نوک الکترود جرقه زن یا وجود شکستگی در چینی الکترود، جرقه زن به خوبی عمل نمی‌کند. در این صورت لازم است جرقه زن را تمیز کرده یا بخش معیوب را تعویض کنید.

 روشن نشدن شمعک

روشن نشدن شمعک ممکن است به دلیل بسته بودن شیر پروانه‌ای، گرفتگی صافی یا مجرای نازل ایجاد شده باشد. در حالت اول تنها لازم است شیر را باز کنید. در صورت گرفتگی نیز باید به تمیز کردن صافی و مجرای نازل شمعک، جهت تعمیر آبگرمکن بوتان بپردازید.

 خاموش شدن شمعک

خاموش شدن شمعک آبگرمکن با نقص در کارکرد ترموکوپل ایجاد می‌شود. از این رو توصیه می‌شود ابتدا به بررسی این قطعه از آبگرمکن بپردازید و در صورت اطمینان از نقص کارکردی، ترموکوپل را تعویض کنید. اما در صورت سالم بودن ترموکوپل بهتر است شیر مغناطیسی را بررسی کنید؛ چرا که خراب بودن آن نیز ممکن است موجب خاموش شدن شمعک شود.

شعله کوتاه و زردرنگ شمعک

در وسایل گازسوز، یک شعله مطلوب بلند و آبی رنگ است. در غیر این صورت ممکن است به دلیل گرفتگی صافی شمعک، مجرای نازل آن یا صافی مجرای هوا شعله کوتاه و زرد رنگ شود. در این شرایط تعمیرکار آبگرمکن به تمیز کردن قطعات گفته شده جهت رفع این مشکل خواهد پرداخت.

روشن نشدن مشعل با وجود باز بودن شیر آب گرم

در چهار حالت قطع بودن گاز ساختمان، گرفتگی صافی آب، گرفتگی شیپور رگولاتور و بسته بودن شیر ربع گرد گاز ممکن است چنین مشکلی پیش بیاید. در این شرایط، برای تعمیر آبگرمکن در منزل باید تک تک موارد گفته شده را بررسی کنید. باز کردن شیر ربع گرد گاز، تنظیم شیپور رگولاتور و تمیز کردن صافی آب اقداماتی است که تکنسین سرویس و تعمیر آبگرمکن در چنین شرایطی انجام میدهد.

 تاخیر در روشن شدن مشعل پس از باز کردن شیر آب گرم

تاخیر در روشن شدن مشعل آبگرمکن می‌تواند به دلیل خرابی شیر احتراق آهسته، وجود رسوب روی سوپاپ آب یا نقص در کارکرد اورینگ سوپاپ اصلی گاز پیش بیاید. در این صورت لازم است جهت تعمیر آبگرمکن دیواری، تمامی قطعات گفته شده  بررسی شده و در صورت نیاز تعویض شوند.    

 سخن پایانی

همانطور که در مطالب بالا گفته شد تعمیر آبگرمکن نیازمند آشنایی با قطعات و رعایت قواعدی است. توصیه می‌شود در صورتی که دانش لازم انجام آن را ندارید، از دستکاری قطعات بپرهیزید. فراموش نکنید که شما می‌توانید با سرویس دوره ای آبگرمکن از بروز مشکلات گفته شده به سادگی جلوگیری کنید. تصور کنید که در خانه نشسته‌اید و تنها با چند کلیک، متخصص ماهری جهت سرویس و تعمیر سیستم گرمایشی منزل پیدا می‌کنید. در بستر آنلاین خدمات، می‌توانید علاوه بر اطلاع از قیمت تعمیر آبگرمکن، سوابق کاری تعمیرکاران را هم مشاهده و مقایسه کنید و در کوتاهترین زمان ممکن با ماهرترین تعمیرکار و سرویسکار آبگرمکن شهر خود ارتباط برقرار کنید.

پروژه عکس