تماس با ما : 09136108892 saritamir@gmail.com

تعمیر کولر گازی

پروژه اطلاعات

  • torabi
  • 4 اکتبر 2017

مورد مطالعه

تعمیر کولر گازی و اسپلیت را به متخصصش بسپار

تعمیر کولر گازی و اسپلیت، از حساسیت بالایی برخوردار است و به نیروی متخصص و ماهر نیاز دارد. با انتخاب یک تعمیرکار حرفه‌ای، مطمئن خواهید بود که از قطعات اورجینال برای تعمیر استفاده خواهد شد. تعمیر کولرگازی و تعمیر کولر اسپلیت از سرویس‌های سرمایشی پر متقاضی، به خصوص در فصول گرم سال و شهرهای شرجی است. برای تعمیرات کولر گازی، طبعا بهتر است که به صورت شخصی به آن اقدام نکنید. زیرا تعمیرات کولر اسپلیت، یک کار تخصصی است که در صورت نداشتن مهارت و تجربه کافی، علاوه بر آسیب به کولر، ممکن است به خود نیز آسیب برسانید. خدمت از ما، پلتفرمی است که می‌توانید در آن به بهترین متخصصین تعمیر کولر گازی، با مناسب‌ترین قیمت در محدوده جغرافیایی خود دسترسی پیدا کنید. در این مطلب به نکاتی پیرامون تعمیر کولر اسپلیت اشاره می‌کنیم. خدماتی که یک تعمیرکار کولر گازی و اسپیلت ارائه می‌کند را بررسی می‌کنیم و همین‌طور عوامل تاثیرگزار بر قیمت تعمیر کولر گازی را با هم خواهیم دید. اگرچه تعمیر این کولرها را معمولا به طور شخصی انجام نمی‌دهیم ولی دانستن این اطلاعات کمک می‌کند تا در انتخاب یک تعمیر کار مطمئن کولر گازی، هوشمندانه عمل کنیم.      

تعمیر انواع کولر گازی در منزل

مزیت تعمیر کولر اسپلیت در منزل این است که شما بدون خروج از منزل و صرفا از طریق ارتباط گرفتن با تعمیرکار کولر گازی، می‌توانید دستگاه خود را با کمترین دردسر تعمیر کنید. البته پیش از اقدام به خبر کردن تعمیرکار، بهتر است بررسی‌های اولیه را انجام دهید؛ چرا که ممکن است مشکل کولر، ساده و قابل رفع باشد.  

مشکل باد گرم و تهویه نامطبوع

اگر اسپلیت باد گرم تولید می‌کند، در وهله اول دمای مانیتور شده دستگاه را چک کنید. شاید کولر گازی به اشتباه روی حالت هیتر و گرم کننده قرار گرفته باشد و یا روی دمای بالایی تنظیم شده باشد. به عنوان قدم دوم چک کنید تمام درها و پنجره‌ها بسته باشند؛ زیرا فشار اضافی به موتور و کار کردن بیش از حد کولر گازی، راندمان آن را کاهش می‌دهد. اگر در دو مرحله قبل مشکلی وجود نداشت، تمیز بودن فیلترها را بررسی کنید. کثیف بودن فیلترهای درون دستگاه می‌تواند از خنک شدن باد کولر گازی جلوگیری کند. در غیر این صورت مشکل یا مربوط به فن دستگاه است و یا مشکلات دیگری که رفع آن‌ها به متخصص نیاز دارد و شما برای تعمیر کولر گازی باید از تعمیرکار کمک بگیرید. درنظر داشته باشید نشنیدن صدا از کولر ممکن است به دلیل سوختگی فن باشد.  

علت نشتی آب از کولر گازی

شایع‌ترین علت این اتفاق، مسدود بودن راه خروج آب است. رسوبات، گرد و غبار و دیگر گرفتگی‌ها باعث بسته شدن مسیر خروج آب می‌شوند؛ پس در قدم اول، این مورد را چک کنید. مورد بعدی که باید بررسی شود، فرم و شرایط قرارگیری شلنگ تخلیه است. گاهی شلنگ تخلیه آب دچار پیچ خوردگی و تاب‌ خوردگی می‌شود و خروج آب را با مشکل مواجه می‌کند. در موارد دیگر، مشکلاتی مثل عایق نبودن لوله‌های آب، کمبود گاز کولر و ... نیز ممکن است باعث چکه کردن آب در کولر گازی شوند. این موارد، فنی و تخصصی هستند و برای تعمیر کولرگازی و اسپلیت در این شرایط، باید از تعمیرکار کولر گازی کمک بگیرید.      

قیمت تعمیر کولر گازی در 1400

قیمت تعمیر کولر گازی به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان قیمت یکسانی برای آن مشخص کرد. بسته به این که مشکل کولر گازی ناشی از چه عاملی است، آیا به تعمیر قطعه نیاز دارد یا به تعویض آن و یا حتی این که برند کولر گازی شما چیست، رنج قیمتی متفاوتی برای هزینه تعمیر کولر گازی می‌توان معین کرد. مثلا تعمیر مشکلی که منجر به لرزش اضافه یونیت کولر گازی می‌شود با تعمیر مشکلی که منجر به صدای اضافه دستگاه می‌شود، قطعا قیمت یکسانی نخواهد داشت. نوع برند کولر گازی نیز، طبق مصوبه اتحادیه کولر گازی و تعرفه خدمات آن، از عوامل تاثیرگذار بر نرخ تعمیر کولر گازی است. در مورد تفاوت قیمتی که برند‌های مختلف ایجاد می‌کنند، می‌توان گفت که مثلا اگر دستگاه نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، قطعه‌ای که برای کولر گازی ال جی یا کولر گازی سامسونگ خریداری می‌شود با قطعه‌ای که برای یک برند داخلی خریداری می‌شود، قطعا تفاوت قیمت دارد. تفاوت ساختار هرچند اندک، در برندهای مختلف نیز منجر به تغییر نرخ و هزینه تعمیر کولر گازی خواهد شد. اگر به دنبال یک جمع بندی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت تعمیر کولر گازی هستید، فهرست زیر به شما کمک خواهد کرد:
  • هزینه ایاب و ذهاب
  • نوع برند دستگاه
  • مزد متخصص تعمیر کولر گازی
  • جغرافیایی و شهر محل سکونت شما
  • قیمت تعویض یا تعمیر قطعاتی مثل برد، کمپرسور، سنسور یونیت داخلی، ترانس کولر گازی و ...
تعرفه تعمیر کولر گازی 1400 با توجه به مواردی که ذکر شد تعیین می‌گردد و بهتر است برای آگاهی دقیق درمورد هزینه، از بازار آنلاین خدمات خدمت از ما به رایگان کمک بگیرید. با توجه به مشکل کولر گازی، هزینه و تعرفه تعمیر آن در سال 1400، عددی بین 50 هزار تومان تا 350 هزار تومان خواهد بود. در نظر داشته باشید نوع کولر گازی (ایستاده، زمینی، پنجره‌ای، مولتی پنل، سقفی کانالی و...) دارای سختی‌ها مختلفی به هنگام تعمیرات هستند؛ که در اجرت تعمیرکار اثر می‌گذارد؛ و می‌توانید خدمات دیگری مانند نصب سایبان کولر، کانال سازی، تعمیر داکت و نظافت داکت را در خدمت از ما به همراه درخواست تعمیر کولر خود، ثبت کنید.      

انتخاب تعمیرکار کولر گازی

اگر سابقه یا سررشته ای در تعمیر کولر گازی و تعمیر کولر اسپلیت ندارید، بهتر است از اقدام شخصی جهت تعمیر آن، صرف نظر کنید. این کار جز در پی داشتن خسارات بیشتر مالی، چیزی عاید شما نمی‌کند. امروزه با توجه به گسترش استفاده از اینترنت و فضای وب، راهی وجود دارد که بتوانید بر اساس تجربه دیگران، یک تعمیرکار حرفه‌ای و مطمئن برای تعمیر کولرگازی خود انتخاب کنید. در خدمت از ما امکانی فراهم شده که بتوانید به رایگان درخواست خود را برای تعمیر کولر گازی ثبت کنید و ظرف 30 تا 40 دقیقه، از چند تعمیرکار استعلام قیمت بگیرید. همچنین می‌توانید بر حسب نظرات کاربران قبلی و ثبت امتیاز آن‌ها، یک تعمیرکار با مهارت انتخاب کنید. با انتخاب سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت، امکان مشخص کردن تاریخ و ساعت دریافت سرویس را نیز خواهید داشت.  

انتخاب تعمیرکار کولر گازی برای تعمیر کولر در منزل

استفاده از امکانات موجود و انتخاب تعمیر کار کولر گازی از خانه، به طبع مزایایی برای شما در بر دارد. در صورت ثبت درخواست، نیازی نیست از منزل خود خارج شوید و خود را درگیر ترافیک گرما و آلودگی هوا کنید. همچنین در وقت با ارزش خود، صرفه جویی می‌کنید و کل فرایند را با آرامش بیشتری پیش خواهید برد. انتخاب تعمیرکار کولر گازی در خدمت از ما و دریافت سرویس تعمیرات اسپلیت در منزل، به شما امکان انتخاب هوشمندانه‌تری می‌دهد. زیرا در این بستر می‌توانید از تجربیات دیگران و نظرات آن‌ها در مورد هر تعمیرکار مطلع شوید. همچنین می‌توانید قیمت تعمیر کولر گازی را در مورد متخصصین مختلف با هم مقایسه کنید. انتخاب خوب و مطمئن، قطعا نتیجه باکیفیت‌تری نیز در پی دارد. تعمیرکاری که دارای صلاحیت و شایستگی کافی نباشد، صرفا وقت و هزینه شما را تلف می‌کند. از نکات مثبت دیگر این زمینه، این است که شما می‌توانید درخواست گارانتی تعمیر نیز از تعمیرکار خود داشته باشید و در این مورد با وی به توافق برسید.      

شرایط لزوم تعمیر کولر گازی

کولر گازی یا اسپیلت یک وسیله سرمایشی محبوب برای تهویه مطبوع هوای محیط است. این وسیله، مثل هر وسیله برقی دیگر به مرور زمان ممکن است بر اثر استفاده زیاد، نوسانات برق، استهلاک قطعات، ضربه و ... دچار مشکلاتی شود. این مشکلات شامل مواردی مثل:
  • ایجاد باد گرم در دستگاه
  • تولید صدای بیش از حد توسط کولر گازی
  • قطع و وصل شدن جریان برق در کولر
  • سوختن فن
  • مشکلات مربوط به برد، خازن، کمپرسور و ... در کولر گازی می‌شود.
برای شناسایی دقیق مشکل و علت آن، باید با یک تعمیرکار مطمئن کولر گازی مشورت کرد. برای مثال اگر کولر گازی شما روشن نمی‌شود یا فن آن کار نمی‌کند ممکن است به چند دلیل مختلف باشد که تشخیص و تعمیر آن یک کار تخصصی است. به هرحال کولر گازی، به عنوان یک وسیله برقی پرکاربرد، هر چند سال یک بار، نیازمند سرویس و بازبینی است. در صورت مشاهده هرگونه مشکل در روند عادی کار کولر گازی و اسپلیت، بهتر است در اسرع وقت جهت رفع آن و تعمیر کولرگازی اقدام نمایید. زیرا مشکلات به ظاهر کوچک، ممکن است بر اثر علتی جدی‌تر باشد و به مرور زمان خرابی جدی‌تر و غیر قابل تعمیر برای کولر شما ایجاد کند. با توجه به نوسانات اقتصادی این روزها، تعمیر به هنگام، بسیار ارزان‌تر از خرید یک کولر گازی جدید خواهد بود.  

تعمیر کار کولر گازی چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

تعمیرات کولر گازی شامل خدمات مختلفی می‌شود که توسط یک تعمیرکار و به تشخیص او ارائه خواهد شد. می‌توانید سرویس‌های مختلفی که در تعمیرات کولر اسپلیت ارائه می‌شود را در فهرست زیر مشاهده نمایید:
  • عیب یابی و یافتن ریشه مشکل
  • سرویس کولر گازی پنجره ای
  • تعمیر کمپرسور کولر گازی
  • نصب کولر گازی
  • تعمیر و تعویض برد
  • شارژ گاز کولر گازی
  • تعمیر یا تعویض برد و خازن کولر گازی و اسپلیت
  • سرویس کولر گازی
  • تعمیر فن داخلی
  • رفع نشتی آب کولر گازی
  • رفع گرفتگی فیلتر هوا
  • تعمیر یا تعویض فیوز اسپیلت
  • رفع علت صداهای اضافی دستگاه
  • تعمیر دمپر کولر گازی
  • و ...
     

در مورد گارانتی تعمیر چه می‌دانید؟

شاید جالب باشد که بدانید، گارانتی فقط شامل خدمات پس از فروش شرکت یا نمایندگی‌ای که کولر گازی خود را از آن خریداری کرده‌اید نمی‌شود. بعضی از تعمیرکاران و شرکت‌های تعمیر کولر گازی، برای تعمیرات خود نیز گارانتی قائل می‌شوند. به این معنی که هرگاه قسمتی از کولر که قبلا توسط تعمیرکار اسپلیت تعمیر شده بود، مجددا دچار مشکل شود، تعمیرکار یا شرکت موظف است که دوباره و به رایگان مشکل دستگاه را رفع و رجوع کند. البته گارانتی تعمیر نیز درست مثل گارانتی معمولی، تا مدت معینی پس از دریافت خدمات اعتبار دارد و نه بیشتر از آن. همچنین چارچوب و شرایط مشخصی لازم است تا تحت پوشش گارانتی تعمیر قرار بگیرید. بنابرین یکی از سوالاتی که پیش از اقدام به درخواست قطعی می‌توانید از تعمیرکار خود بپرسید، این است که آیا خدمات وی شامل گارانتی تعمیر می‌شود و یا خیر. پاسخ این پرسش قطعا در انتخاب شما تاثیر می‌گذارد. وجود تضمین برای خدمات تعمیر، مسلما آن را مورد اعتمادتر جلوه می‌دهد.

پروژه عکس